10 روش برای داشتن پوستی سالم در فصل تابستان

10 روش برای داشتن پوستی سالم در فصل تابستان

10 روش برای داشتن پوستی سالم در فصل تابستان

10 روش برای داشتن پوستی سالم در فصل تابستان

دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ | 15:33 | 254 بازدید

1- هر چه به فصل گرما نزدیک می شویم و لباسهای زمستانی کنار گذاشته می شود،پوست بیشتر در معرض هوای آزاد قرار می گیرد، استفاده از ضدآفتاب، ماسک های صورت، مرطوب کننده برای پوست های چرب،کرم های تسکین دهنده و اسکراب ها می توانند به شما برای داشتن پوستی سالم در طول تابستان کمک کنند.
2-از کرم ضدآفتاب به صورت منظم و روزانه استفاده کنید. همانطور که در آفتاب و سواحل از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید توجه داشته باشید که حتی در روزهای ابری نیز پوست ممکن است آسیب ببیند. کرم های ضدآفتاب که از هر دو اشعه های UVA و UVB پیشگیری میکند و تمدید آن هر دو ساعت، بعد از شنا و یا تعریق سلامت پوست شما را تضمین می کند.
3-استفاده از کرم ضدآفتاب تنها راه محافظت از پوست نمی باشد . شما همچنین باید زمان قرار گیری در معرض نور خورشید به ویژه بین ساعات 10 تا 2 ظهر را به حداقل کاهش دهید. استفاده از سایه بان در مواقعی که در برابر آفتاب هستید توصیه می شود.
4-با استفاده از آلوورا می توانید سوختگی را تسکین دهید.  نگران نباشید با مراقبت های منظم باز ممکن است اندکی دچار آفتاب سوختگی شوید. آلوورا می تواند سوزش پوست را به سرعت درمان کند.
5-آیا پوست تان در تابستان چرب تر به نظر می رسد؟ استفاده از ماسک هایی که باعث کاهش چربی پوست و آلودگی ها می شود را به برنامه روزانه مراقبت از پوست خود اضافه کنید.
6-هر صبح و شب صورت خود را با استفاده از شوینده های مخصوص پوست خود بشویید.
7-فقط به این علت که در تابستان پوست شما چرب تر می شود استفاده از مرطوب کننده را حذف نکنید.
8- هفته ای یک بار از لایه بردار استفاده کنید. استفاده مداوم موجب شفاف تر شدن پوست، کاهش چربی و لک های ناشی از آفتاب می شود.
9-به لب هایتان نیز توجه کنید. اغلب مراقبت از لب ها در تابستان فراموش می شود. با استفاده از کرم ضدآفتاب از لب هایتان در برابر آسیب آفتاب نیز محافظت کنید.
10-ترجیحا از لوازم آرایش کمتر استفاده کنید و اجازه دهید زیبایی طبیعی تان در فصل تابستان نمایان شود.

 


دیدگاه خود را بیان کنید