روغن آووکادو برای پوست و مو

ویتامین ها و مواد معدنی در روغن آووکادو توانایی پوست برای ایجاد سلول های قوی تر را افزایش می دهد . ویتامین E، پتاسیم و لسیتین که تغذیه کننده پوست هستند به راحتی از طریق اپیدرم جذب می شوند و به داخل درم که انرژی لازم برای رشد و سلامت پوست و همچنین تقویت سلول های موجود را فراهم میکند، وارد می کند.

ویتامین ها و مواد معدنی در روغن آووکادو توانایی پوست برای ایجاد سلول های قوی تر را افزایش می دهد . ویتامین E، پتاسیم و لسیتین که تغذیه کننده پوست هستند به راحتی از طریق اپیدرم جذب می شوند و به داخل درم که انرژی لازم برای رشد و سلامت پوست و همچنین تقویت سلول های موجود را فراهم میکند، وارد می کند.

روغن آووکادو برای پوست و مو

شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ | 08:58 | 2404 بازدید

کمک در درمان زخم

طبق مطالعه سال 2013 منتشر شده در مجله پزشکی تکمیلی و جایگزین مبتنی بر شواهد، روغن آووکادو می تواند به ترمیم زخم ها کمک کند. محققان برزیلی دریافتند که روغن آووکادو غنی از اسید اولئیک و حاوی اسیدهای چرب ضروری است.

طبق گفته محققان: " روغن آووکادو هنگامی که در ترکیبات دارویی برای استفاده موضعی استفاده می شود، می تواند باعث افزایش کلاژن سنتز و کاهش تعداد سلول های التهابی در طی روند بهبود زخم شود و بنابراین ممکن است گزینه جدیدی برای درمان زخم های پوستی باشد."

تسکین سوختگی پوست

علاوه بر تامین رطوبت پوست، آنتی اکسیدان های موجود در روغن آووکادو می تواند به تسکین سوختگی پوست کمک کند. بر اساس یک مطالعه در سال 2011 منتشر شده در مجله Pharmacognosy، آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین ها (ویتامین C، ویتامین E) فلاونوئیدها و اسید های فنولیک نقش اصلی را در مبارزه با گونه های رادیکال آزاد که عامل اصلی تغییرات منفی پوست هستند، بازی می کنند.

افزایش تولید کلاژن
روغن آووکادو همچنین حاوی استروئولین، استروئیدهای طبیعی است که اثرات منفی مرتبط با استروئیدهای دارویی را ندارد. ممکن است در افزایش تولید کلاژن و در درمان لکه های ناشی از افزایش سن نیز مناسب باشند. همچنین دارای لسیتین است، چربی که به طور مستقیم مواد مغذی را به جریان خون و لایه های عمیق تر پوست انتقال می دهد".

کاهش خارش و التهاب
به علت سطح بالای ویتامین E، روغن آووکادو ممکن است باعث خارش و التهاب پوست شود و همچنین در تسکین خارش و ترك خوردگی مفید است.

مرطوب کننده عمیق

روغن آووکادو می تواند به لایه دوم پوست (درم) نفوذ کند و مرطوب کننده ای عمیق با اسید اولئیک و فیتوسترول ها را فراهم کند. افرادی که دارای پوست خشک و حساس هستند معمولا توصیه می شود از روغن های غنی از اسید اولئیک استفاده کنند. لسیتین در روغن آووکادو باعث تقویت کلاژن می شود و کاروتنوئیدهای پروتئین A و لوتیئن و زاکسنتین باعث افزایش سطح آنتی اکسیدانی طبیعی پوست می شود.

این باعث می شود که روغن آوکادو به عنوان کرم ایده آل شب باشد که به روند ترمیم پوست کمک می کند. بر خلاف بسیاری از کرم های شب، حاوی ویتامین E آنتی اکسیدان است، که برای خنثی کردن اثرات نامطلوب اشعه های UV که در طول روز رخ می دهد ضروری است.

محافظت از پوست در برابر آفتاب

برای اکثر مردم، قرار گرفتن در معرض آفتاب و اشعه ماوراء بنفش (UV) مضر آن اجتناب ناپذیر است. این اشعه ها توانایی آسیب به DNA و سرطان پوست را نیز دارند.

مطالعات نشان داده اند که روغن آووکادو، می تواند به لطف PFA خود، از آسیب های پوستی جلوگیری و آن را درمان کند. در یک مطالعه، زمانی که PFA به سلول های پوستی تزریق شد قبل از اینکه به اشعه UVB برسد:
    
سلول های پوست توانایی بهبودی بیشتری را نشان دادند.
    
ترشح مواد شیمیایی ناشی از التهاب کاهش یافت.
    
ترمیم DNA افزایش یافت.

PFA
 همچنین می تواند سلول های پوستی را که در معرض اشعه UV قرار گرفته اند، ترمیم  کند. همراه با PFA ویتامین E به مبارزه با اشعه های UVA کمک می کند و آسیب های پوستی را خنثی می کند.
 استفاده از روغن آوکادو قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب ممکن است ایده عاقلانه ای نباشد. در عوض، از کرم ضد آفتاب حاوی روغن آووکادو استفاده کنید.

جلوگیری و درمان آکنه

با استفاده از روغن آووکادو می توانید از آکنه جلوگیری کنید. این روغن پوست را بدون جذب بیش از حد چربی هیدراته نگه می دارد، که خطر آکنه را کاهش می دهد.

کاهش سیاهی دور چشم

 توانایی روغن آووکادو برای نفوذ به لایه دوم پوست و گسترش آن برای پوست ظریف در اطراف چشم مفید است. حاوی ویتامین A و E است که در ترکیب با ویتامین C و K  کمک می کند تا دایره های تیره و چروک های زیر چشم کاهش یابد.

کمک به رشد مو

جدا از چربی های غیر اشباع آن مانند اسید اولئیک که پوست سر را مرطوب می کند، روغن آووکادو حاوی ویتامین D است که برای تولید فولیکول های جدید ضروری است. بعضی محققین ویتامین D را برای افرادی که از ریزش مو رنج می برند، ضروری می دانند.

مبارزه با شوره سر
شوره سر نتیجه خشکی پوست است. روغن آووکادو با چربی های غیرمستقیم اش می تواند از ایجاد شوره سر از طریق کاهش خشکی پوست سر جلوگیری کند. اگر شوره سر ناشی از درماتیت ساب بوریک باشد به علت اسید اولئیک از روغن آووکادو اجتناب کنید، زیرا باعث تشدید زگیل می شود


دیدگاه خود را بیان کنید